Szükség lenne egy Európában alkalmazandó tesztelési eljárásra


    A szervezet javaslata szerint a távközlési szolgáltatóknak és a kormányoknak meg kellene állapodniuk az Európában alkalmazandó tesztelési eljárásról és közös garanciát kellene adniuk annak biztonságára nézve. 
 

   “Arra szeretnénk felhívni az európai döntéshozók figyelmét, hogy a kommunikációs hálózati infrastruktúra biztonságának garantálására törekedve ne veszítsenek el szem elől más, nem kevésbé fontos szempontokat sem, mint a verseny, az innováció, vagy a felhasználókra gyakorolt hatás” – fogalmaz a GSMA közleménye.

    Mike Pence amerikai alelnök a müncheni biztonságpolitikai konferencián szombaton közölte: a Huawei és más kínai távközlési technológiai cégek berendezései lehetővé teszik Peking számára, hogy “hozzáférjen minden adathoz, amellyel hálózati eszközeik érintkezésbe kerülnek”. Felszólította az európai kormányokat, hogy ötödik generációs távközlési tendereikben “vegyék komolyan a Huawei és hasonló cégek által képviselt biztonsági veszélyt” és “zárjanak ki minden olyan céget a versenyből, amelyek kockáztatják távközlési rendszereink biztonságát”.
 

   Az Egyesült Államok konkrét bizonyítékokat nem hozott fel állításának alátámasztására. Kormányzati beszerzéseiből a kínai vállalatoktól a hírszerző szervezetekkel való együttműködést megkövetelő törvényre hivatkozva zárta ki a Huaweit. Aggodalmaik szerint a törvény lehetővé teszi, hogy kínai technológiai cégek hatósági utasításra a távközlési hálózaton forgalmazott adatokhoz hozzáférést biztosító “hátsó bejárattal” (backdoor) lássák el berendezéseiket.

    Példáját már több nyugati kormány is követte. Tavaly Ausztrália, Új-Zéland is megtiltotta a kínai vállalatnak, hogy részt vegyen az 5G-s hálózat kiépítésében. Nagy-Britannia vezető telekommunikációs szolgáltatója, a BT bejelentette, hogy kivonja a Huawei berendezéseit a 3G-s és a 4G-s hálózatokból. Japán és Kanada szintén megkezdte a kínai óriáscég eszközei jelentette biztonsági kockázatok kiértékelését.
 

   Lapértesülések szerint a brit kormány viszont “kezelhetőnek” tartja a kínai Huawei Technologies berendezései jelentette biztonsági kockázatokat az ötödik generációs mobil távközlési hálózat kiépítésénél. 
 

   Németország a távközlési törvény szigorításával tervezi fokozni a mobil hálózati berendezésgyártók ellenőrzését és ellenáll az Egyesült Államok nyomásának a kínai cégek kizárásra.
 

   Nem zárja ki a hálózatfejlesztési tenderekből az olasz kormány sem a kínai cégeket. Az olasz kormány hivatalos cáfolatot adott ki az ilyen értelmű sajtóértesülésekre.

IRATKOZZ FEL CSATORNÁINKRA!

https://tesztalelkemindennek.hu/2019/02/21/tesztsorozattal-a-cyberbullying-happy-slapping-es-dizajner-drogok-ellen/