Szükség lenne egy Európában alkalmazandó tesztelési eljárásra

    A nyílt és tisztességes verseny korlátozása nem csökkenti a biztonsági kockázatokat, ugyanakkor növeli a telekommunikációs költséget, és késlelteti a digitális átállást az európai kontinensen – hívja fel a figyelmet Austin Zhang, a Huawei Technologies kelet-közép-európai régiós vezetője az amerikai külügyminiszter látogatása kapcsán. 

    A Huawei Technologies Hungary Kft. által az MTI-nek eljuttatott közleményben Austin Zhang rámutatott: amerikai tisztviselők politikai nyomás alá igyekeznek helyezni az európai országokat, és állítólagos biztonsági okokra hivatkozva megpróbálják elérni a Huawei Technologies kizárását piacaikról. 
 

   Mike Pompeo amerikai külügyminiszter múlt heti, több régiós országot érintő látogatásával kapcsolatban Austin Zhang kifejtette: a Huawei húsz évvel ezelőtt lépett az európai piacra. Mind világszerte, mind Európában a kiberbiztonságban folyamatosan fenntartotta a megbízhatóságot.     
 

  A közleményben a Huawei Technologies kelet-közép-európai régiójának kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója kifejezi meggyőződését, hogy ügyfeleik nem a teljesen alaptalan vádak, hanem saját tapasztalataik alapján jutnak helyes következtetésre a vállalattal kapcsolatban. 
 

   A nyílt és tisztességes piaci verseny hozzájárult Európa vezetéséhez és jólétéhez. A kiberbiztonság, ahogy a számítógépes biztonság is technikai kérdés, nem szabad átpolitizálni. A Huawei kizárása semmit sem tenne ezen kérdések hatékony kezelése érdekében.
 

   Mindemellett az ilyen és hasonló incidensek komolyan akadályozzák a technológiai innovációt, csökkentik a kontinens versenyképességét, valamint károsítják az európai kormányok, vállalatok és állampolgárok érdekeit.
 

   Kifejtette: Az innováció és az együttműködés a számítógépes biztonságot erősítő, általános védelmet nyújtó tűzfalat alkot együttesen. “A biztonság és a fejlődés nem vagylagos viszonyban áll egymással, nem kell közöttük választani. Mindkettő egyszerre megvalósítható” – mutatott rá.  
 

   A Huawei régiós vezetője felhívta a figyelmet, hogy cége eddig is jelentősen hozzájárult az európai digitális menetrendhez és a társadalmi fejlődéshez, valamint az elmúlt húsz évben számos innovációval segítette a kiberbiztonság védelmét. “Nem okozunk kiberbiztonsági problémákat, hanem aktívan hozzájárulunk a biztonság megerősítéséhez” – fogalmazott.  

   “Bízunk benne, hogy az európai országok saját hosszú távú érdekeiken alapuló, megfontolt döntést hoznak velünk kapcsolatban és minden vállalat számára egyenlő feltételeket biztosítanak majd” – szögezte le közleményében a Huawei Technologies közép-kelet-európai régiójának kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Austin Zhang.

    A Huawei álláspontját osztja a világszerte mintegy 800 távközlési szolgáltatót tömörítő szakmai szervezet, a GSMA is. Múlt héten kiadott közleményében a GSMA kifejtette: élvonalbeli cégek kizárása a mobil hálózati fejlesztési tenderekből súlyos zavarokat okozna a berendezések beszállítói láncában, évekkel visszavetné a következő generációs szolgáltatói hálózatok kiépítését és áremelkedéssel terhelné meg mind a kivitelezőket, mind a szolgáltatók ügyfeleit. 

A CIKKNEK MÉG NINCS VÉGE!
LAPOZZ A KÖVETKEZŐ OLDALRA!