Akkordteszt a zsebgitáron

Az elmúlt hetekben több szösszenetet is olvashattatok különböző  Casio szintetizátorokról, az egyik legnépszerűbb hangszer azonban a gitár.

Többek között az  Öröm a zene iskolában is erre a hangszerre jelentkezett a legtöbb tanuló – köztük én is.

A gyakorlás azonban a hathúros eszközzel sem olyan egyszerű.
Pontosabban maga a gyakorlás igen, a hangszer “logisztikázása” viszont tényleg nem mindig könnyű.
Ráadásul vannak olyan helyek/szituációk, ahol/amikor az embernek lenne ideje például akkordozni, ujjgyakorlatokat végezni, de a hely nem alkalmas arra, hogy előkapjuk a gitárunkat.
És azért valljuk be! Bármennyire is fanatikusak vagyunk, nagyon nem jellemző, hogy mindenhová magunkkal vigyük a kedvencünket.

Na, ezen a vonalon elindulva született meg a Pocket Acoustic Guitar (“zsebgitár”) gyakorlóeszköz.

És a fenti képekkel már le is lőttük a poént, hogy mitől zsebgitár.
Jó láthatóak a kialakítás mellett a méretek is.
Kis túlzással tényleg elfér a zsebünkben!

De ha nem is a nadrágzsebben, például az autónk “ajtózsebében” biztosan, így akkor sem  kell aggódni/idegeskedni/unatkozni,ha épp a dugóban szívunk.
Ilyenkor elővehetjük a mindössze 160 grammot nyomó kis “izét” a tasakjából, kinyithatjuk és már lehet is akkordokat gyakorolni.

Kinyithatjuk?

Igen!
A fentebb és lentebb közölt képeken jól  látható, hogy a zsebgitár hosszanti irányban való csúsztatással nyitható/zárható.
Ezzel a megoldással egyrészt helyet takarítunk meg, ha épp nem gyakorolunk, másrészt magukat a húrokat és bundokat is megvédjük az esetleges káros behatásoktól.

Húrokat és bundokat?

Hát persze!
A zsebgitáron ugyanúgy megtalálhatóak a húrok, bundok, mint az igazi gitáron, hisz’ csak ezek segítségével tudunk “valósnak szimulált” körülmények között gyakorolni.

Valóságos körülmények?

Nem magyaráznám…
Jöjjön  inkább egy kép.

A zsebgitáron a húrok feszességét/keménységét természetesen be lehet állítani egy “imbuszkulcs” segítségével,így tényleg egészen jól magunkra szabhatjuk a gyakorlóeszközt.
És, igen! Ha esetleg széttéptük volna bármelyik húrt, azt kitudjuk cserélni – a valódi gitárhoz hasonló megoldásokkal…

Úgy gondolom, nem kell ezt tovább magyarázni.
Mondhatnám, az eszköz magáért beszél…

Fontos azonban még azt megjegyezni, hogy a zsebgitárnak szinte semmihangja nincsen, amikor az ember gyakorol – tehát akár a közösségi közlekedésben utazva is készülhetünk a következő gitárórára/zenekari próbára/koncertre.

 

Mondjuk azt majdnem elfelejtettem, hogy van nagyobb, hosszabb gitárnyakat szimuláló változat is – de az már egy más’ történet…

Lehet gyakorolni!

 

http://tesztalelkemindennek.hu/2017/12/23/konyhatunder-kicsomagolta-sencor-stm-3700wh-stand-mixert/