Zeppelinnel Los Angelesbe?
A fenti cím alapján, minden bizonnyal annak a sornak kellene következnie, amit Martin Luther King említett abban a bizonyos beszédében.
„Van egy álmom”…
…
Mondjuk, ha jobban belegondolok, talán nem is lenne annyira rossz egy Zeppelin léghajóval az Angyalok városába utazni.
Ezt az utat talán még annak ellenére is bevállalnám, hogy nem igazán vágyom – soha nem is vágytam – a nagy Amerikai Egyesült Államokba.
De akkor, mi is már megint ez a cím?
Nem más, mint egy újabb időmérőről szóló szösszenet „felütése”.
Most kell idéznem magamat 🙂
„Azért szeretek a Teszt a lelke mindennek oldalnál dolgozni, mert tényleg nagyon sok mindent kipróbálhatok!”
És, igen!
A Zeppelin órák is abba a körbe tartoznak,amiket szinte tuti, hogy meg sem ismertem volna, ha nincs lehetőségem tényleg nagyon sok mindent megnézni, megvizsgálni!
Néhány hónappal ezelőtt már viselhettem hosszú heteken át a csuklómon a Zeppelin márka Nord Stern 7578-3 modelljét.
Ezúttal az LZ126 Los Angeles típust viselhetem hetek óta.
Akik ismernek,azok tudják, hogy hozzám inkább a lazább stílusú kronométerek állnak közelebb és bátran viselek színes (már-már extrém kinézetű) időmérőket a mindennapokban.
És éppen ezért lehet(ne) remek választás akár számomra is a Zeppelin LZ126 Los Angeles karóra, elvégre eleganciája egy-egy komolyabb üzleti megbeszéléskor az én hanyag eleganciámat is emelné.
Amellett hogy elegáns, szép és nagyon igényes kidolgozású, többre képes, mint „csak” az idő mutatásán kívül néhány „extra” funkciót is rejt az óraház.
- Stopperóra
- Dátumkijelzés
- Átlagsebesség mérő – Tachymeter
MIVAAAN?!
Átlagsebesség mérő? 😮
Na, ezt fejtsük is ki egy kicsit bővebben!
A számlapon a tachymeter az átlagsebesség mérését szolgálja. Abban a pillanatban, amikor a jármű a mérési szakasz kezdőpontján áthalad indítjuk a stoppert. Amikor a szakasz végpontján halad át akkor pedig leállítjuk. A mutató állása megfelel az óránkénti átlagsebességnek km/h-ban vagy mile/h-ban.
A tachymeter skálát csak akkor tudjuk használni, ha az egységnyi idő 60 másodpercnél
rövidebb.
Példák:
- Ha a mért távolság 1 kilométer és a stopper másodpercmutatója a „90” értéken áll, akkor: „90” (tachymeter skála értéke) x 1 (kilométer vagy mérföld) = 90 kilométer/óra vagy mérföld/óra
- Ha a mért távolság 2 kilométer és a stopper másodpercmutatója a „90” értéken áll, akkor: „90” (tachymeter skála értéke) x 2 (kilométer vagy mérföld) = 180 kilométer/óra vagy mérföld/óra
- Ha a mért távolság 0,5 kilométer és a stopper másodpercmutatója a „90” értéken áll, akkor: „90” (tachymeter skála értéke) x (kilométer vagy mérföld) = 45 kilométer/óra vagy mérföld/óra
Pestiesen szólva, „nem semmi”!
De, nézzük, milyen paraméterekkel is bír még a Los Angeles modell.
Nem: Férfi
Stílus: Sportosan elegáns
Szerkezet: Kvarc
Üveg: Kristály (nehezen karcolható)
Kijelző/számlap: Analóg
Súly: 78 g
Magasság: 12 mm
Szélesség/átmérő: 42 mm
Készülékház alakja: Kerek
Ház színe: Ezüst
Ház anyaga: Nemesacél
Szíj színe: Fekete
Szíj anyaga: Bőr
Vízállóság: 5 atm (50m) (erõsen cseppálló)
Mint említettem már fentebb, soha nem vágytam a nagy Amerikába… Az viszont tuti, hogy ha egyszer mégis arra vetne a sors, Zeppelinnel repülnék Los Angelesbe, hogy megnézzem az Eiffel-tornyot. 😀 😉
Addig viszont kérem a következőt!