Irány az esküvő, vagy egy falunap, esetleg a kocsma
Miután alaposan kiveséztük az első két Casio hangszert (Casio SA-78 és Casio CTK-3200), úgy döntöttem, itt az ideje a cserének. Pálházy Alexa (a billentyűs hangszerek igazi tesztelője) is kinézett magának néhány Casio szintetizátort/elektromos zongorát, amiket szívesen próbálna.
Nos, ezzel a listával, és a korábban tesztelt/bemutatott hangszerekkel érkeztem a Fast Kft. telephelyére.
Még szerencse, hogy a kiváló Dacia Dokkerrel közlekedtem, mert nem kevesebb, mint hat darab, másfél méter hosszú és változó szélességű/magasságú dobozt pakoltunk be a kocsiba, miután kiválasztottuk, mik érkeznek ezúttal a tesztalelkemindennek.hu-hoz tesztelni.
Az öt szintetizátor/elektromos zongora, valamint a már inkább bútornak számító állvány nem kis helyet foglal.
A hangszerek közül azokat, amelyeket Alexa kérésére válogattunk össze gyorsan el is vittem a szakértő tesztelőnkhöz.
A Casio WK-7600 azonban nálam maradt, hiszen ez egy olyan hangszer, amit nagy előszeretettel használnak a lagzikban, falunapokon, vagy a kocsmákban zenélő “muzsikusok”.
Igen “muzsikusok”, így idézőjelben, mivel véleményem szerint közülük nagyon sokan nem igazán képzett zenészek.
No, ezen a gondolatmeneten elindulva bontottam ki a hangszert.
Itt kell megjegyeznem, hogy baromira tetszik a Casio “csomagolástechnikája”.
Azt megszokhattuk már szinte minden “kütyünél”, hogy az eszköz egy kis tasakban, illetve a nungarocell “párnákban” pihen a kartondoboz belsejében. Az is gyakori, hogy az adapter, illetve a különböző kábelek/kiegészítők is egy külön tasakban, vagy dobozban pihennek a csomagolás belsejében.
A Casio hangszereinél azt tapasztaltam, hogy a kiegészítők, kábelek úgy vannak egy külön kis tasakba csomagolva, hogy azok vagy a csomagolás belső falához, vagy a “hungarocell-párnák” egyikéhez vannak rögzítve.
Ezzel a megoldással biztosan kiküszöbölhető, hogy ezek az apróságok csúszkáljanak – és ezzel esetleges sérülést okozzanak.
Ja! És az eddigi tapasztalataim szerint, ezek a “cuccok” minden esetben a nagszer talpának oldalára vannak elhelyezve.
Szóval, kicsomagoltam a WK-7600-t.
Hát, mit ne mondjak… Nem egy kis kütyü. Nem egy apróság! 😀
Ellenben annak ellenére, hogy egy igazán méretes hangszerrel találtam magam szemben a súlya sokkal kevesebbnek tűnik, mint amire a megjelenés alapján számítottam.
A hangszert három mozdulattal (tápkábel a konnektorba, illetve a hangszerbe és a be/kikapcsológomb megnyomása) be is kapcsolhatjuk és már kezdődhet is az ismerkedés.
Számomra meglepő volt, hogy a korábban tesztelt modellekhez képest kevesebb gombot találtam a nagszer kezelőfelületén.
Ezek a gombok azonban úgy is igen hamar átláthatók,, hogy természetesen nem azzal kezdtem a tesztelést, hogy elolvassam, vagy egyáltalán kinyissam a használati útmutatót. 😀
Nagyon jó, hogy a hatalmas kijelzőn minden megjelenik és a plusz/mínusz gombocskákkal tudjuk kiválasztani a hangszert, vagy hangszínt, vagy bármit, amit csak szeretnénk.
A “kütyü egyébként 820 hangszínt, 260 ritmust, és 100 DSP effektet tud alapból.
Ezt lássa át a magamfajta kis kezdő! 😀
A Casio WK-7600 modellnél már több komplett zenei alapot kapunk, így tényleg “gyerekjáték” egy-egy lakodalmas nóta, vagy a “Vonat nem vár” 😀 lepötyögése.
Ha az ember tud kottát olvasni és beszerzi a kötelező Balázs Pali, vagy Zámbó “Dzsimi”, esetleg 3+2 kottákat és megtalálja a megfelelő alapot, már garantál a siker.
Ráadásul ennél a hangszernél akár saját alapot is kreálhatunk és ezeket a fontos alapokat akár SD-kártyánkra is menthetjük, közvetlenül a hangszeren/hangszerről.
A szintetizátor legnagyobb különlegessége azonban – véleményem szerint – az egyedi orgona hangzásokhoz kialakított “potméter-sor”.
Ezek használatával tényleg teljesen egyedi hangzásúvá tehetjük játékunkat, illetve az adott zeneszámra hangolhatjuk a szintit.
A WK-7600 hetvenhat darab billentésérzékeny billentyűt kapott -így már tényleg majdnem olyan, mint egy klasszikus zongora. A hangszer fejlesztésénél a hangzásra is nagy hangsúlyt fektetett a Casio, éppen ezért több mintavételezés előzte meg az adott hangok kalibrálását.
Itt tartok ma, egy nappal a tesztelés megkezdése után.
Szerintem a hétvégére bevállalok egy lagzit és majd azt követően, illetve miután Pálházy Alexandrának is átadtam néhány napra a “kicsikét” próbára, folytatom a tapasztalatok megfogalmazását.
A gyártó nagyon sok lehetőséget beleépített ebbe a hangszerbe, így a használója kreatív elképzeléseit szinte határok nélkül megvalósíthatja. A komolyabb Casio hangszerek lehetőségein túlmenően pattern szekvencer, dalszerkesztő, DSP effekt processzor, hangszín szerkesztő, 32 csatornás keverő, arpeggiator van a WK-7600-ban. Ez az egyik zászlóshajó jelenleg a profi kísérőautomata Casio modellek között.
Specifikációk:
- Gyártó: Casio
- Új dizájn
- 76 zongora méretű, és billentésérzékeny billentyű
- Piano Style billentés érzékeny billentyűzet
- Új, AHL hangprocesszor
- 64 hang polifónia
- Drawbar
- 820 hangszín
- 100 felhasználói hangszín
- Digitális effektek
- 260 ritmus
- 100 felhasználói ritmus
- 64 hangú polifónia
- Automatikus kíséret
- Dalszerkesztő szekvencer
- Song sequencer
- Pattern sequence
- Metronóm
- mixer
- Arpeggiator
- Split
- Hanghajlító kerék
- Modulációs gomb
- 9 potméter – drawbar
- Vezérlőtárcsa
- LCD kijelző háttérvilágítással
- MIDI
- SD kártya (32GB-ig)
- USB, fejhallgató bemenet
- Line in/out, mikrofon bemenet
- Audió bemenet
- Tartozék adapter
- 1 év garancia
http://tesztalelkemindennek.hu/2017/12/14/sokszinu-c3-aircross/