GWG-2000-1A3ER – Ismételt kódfejtés
Az évek során szerencsére rengeteg óra – és köztük igen sok G-Shock (Többségük mára már az One On One kommunikációtól és azon belül is Aranyi Petitől. #köszipeti!) – jutott el hozzám rövidebb, vagy épp hosszabb próbára.
Mivel „valszleg” soha sem fogok megkomolyodni, igazán felnőni, átlagosnak beállított emberként gondolkodni, nagyon sokszor gyerekként csodálkozom rá egy-egy „Dzsíre”.
Abban biztos vagyok, hogy többen járnak hasonló cipőben, amikor meglátnak egy érdekesebb példányt a neten, a kirakatban, vagy épp’ valaki csuklóján.
Abban is biztos vagyok, hogy akadnak olyan darabok, amelyekről nem állapítja meg a szemlélő azonnal, hogy pontosan melyik modell is.
HALLGASSATOK EXKLUZÍV PODCASTOKAT IS! >>>
Nézzük hát mai főszereplőnk kódolását!
(Itt kell megjegyeznem, hogy korábban már „megmagyaráztam” egy óránál az aktuális betü- és számsor kombinációt.)
GWG-2000-1A3ER
Az első G betű magát a G-Shockot jelöli.
A második betű a sorozaté.
A 2000 szám jelölés az óra tokozását mutatja.
(Sok esetben egy újabb betü is megelőzi a legtöbbször három, vagy négy számot, de ez a jelentésen nem változtat.)
Az 1A3ER kombinációban az 1A kód a fekete főszínt, a 3-as pedig a zöld második színt, míg az ER az európai piacot jelöli.
A színeknél az 1-es szám minden esetben a feketére, a 2-es a kékre, a 3-as a zöldre utal. (Nem folytatjuk a teljes színpalettát.)
A jelölések az órákon is megjelennek.
A hátlapon (Amely’ egyetlen esetben sem készülhet a legallerkényebb fémekből – miután a Casio évtized óta nem használ ilyeneket.) minden fel van tüntetve, hogy pontosan melyik modellt tartjuk a kezünkben.
Ráadásul itt a rövidített, négyszámjegyű kód is megjelenik. (Mai főszereplőnkön az 5678) Ez a rövid azonosító a használati utasítások kiválasztásánál is nagy hasznunkra lehet. (Több modellhez is tartozik ugyanaz a leírás.)
Ezen kívül a esetében a Casio G-Shock GWG-2000-1A3ER esetében a szíjon is olvashatunk néhány feliratot, jelölést.
(Igen! Több más modellnél is megjelennek hasonlóak.)
Olvashatjuk például a hosszabb övrészen a “MUD RESIST” feliratot!
Mi is, ez?
A fokozottan sár-, ütés-, és rezgésálló tokozást takarja magában.
Az óra tokozása fokozottan ellenáll az ütésnek és a rázásnak. A tok tervezésekor figyelembe vették, hogy olyan extrém körülmények között is használhassa az óra gombjait, ahol más órák már sérülhetnek (pl. sportolás közben, tengerparton vagy sárban).
Ez a védelem több részből áll.
A gombvédő felépítése (BUTTON GUARD STRUCTURE)
A hengeres gombházakba kettős tömítések vannak beépítve. Ez a titka annak, hogy megakadályozzuk a sár behatolását.
Csavarzáras korona szerkezete
A koronába tömítés is van beépítve. A csavarzáras korona használata tovább növeli a légtömörséget.
(Koronának hívják az óra jobb oldali középső gombját.)
Rezgésálló szerkezet
Az αGEL® (Alpha Gel) a modul alá és körül van csomagolva, hogy megvédje az órát a meghibásodásoktól vagy a vibrációból eredő sérülésektől. A fülcsavarokat rögzítő alátétek segítenek megakadályozni, hogy a rezgések meglazítsák a szalagot.
*Az αGEL® a Taica Corporation bejegyzett védjegye.
Találunk még néhány feliratot a Mud Resist jelölés alatt az övön
Triple Sensor (Háromszoros érzékelő)
A hármas érzékelő egy rendkívül kicsi háromrétegű érzékelő, amely a legkisebb táblán is elhelyezhető. Ez a technológia tartalmazza az óra legfontosabb funkcióit. A legfontosabb jellemzők közé tartozik egy hőmérő a külső hőmérséklet mérésére, egy barométer a légnyomás és a magasság meghatározására, valamint egy digitális iránytű a főpont kijelzésére.
Thermometer – hőmérő
Az órába szerelt hőérzékelő akár a levegő, akár a víz hőmérsékletének a meghatározására használható.
Mérési tartomány : -10 °C-tól 60 °C-ig
Mérési egység : 0.1 °C
Barometer – légnyomásmérő
Az órába szerelt precíz nyomásérzékelő szenzor, megméri a légnyomást. A kijelzőről leolvasható a mért légnyomás értéke valamint a légnyomásváltozás grafikon. Ebből következtethet az időjárás változására.
Mérési tartomány: 260 hPa-tól 1.100 hPa-ig
Mérési egység: 1 hPa
Altimeter – magasságmérő
Az óra a légnyomás alapján próbálja meghatározni a tengerszint feletti magasságot. Az óra a betáplált ISA ( International Standard Atmosphere ) adatokat használja, de szükség szerint viszonyítási magasságot is beállíthat, a pontosabb mérés elérése érdekében.
Mérési tartomány : -700 m-től 10.000 m-ig
Mérési egység : 1 méter
Compass – Iránytű
Gombnyomásra az óra másodpercmutatója kis ideig az északi irányt jelzi. A digitális kijelzőn az északi iránytól való eltérés jelenik meg.
Multiband 6 (Többsávos)
Földi rádióhullámok vétele 6 adóállomásról világszerte, a pontosság érdekében.
Az automatikus időkorrekció elérhető Japánban, Észak-Amerikában, az Egyesült Királyságban, Európában és Kínában.
— A vétel akkor is lehetséges, ha épületek veszik körül.
— A kijelzett idő pontos megőrzése érdekében a rendszer éjszaka jeleket fogad.
— A vétel a megszokottnál kisebb energiafogyasztással lehetséges.
Rádiójel vezérelt – atompontos – működés
A németországi Braunschweigben található atomóra jeleit a Frankfurt melletti Mainflingenből sugározzák. Európában ezt az atompontos jelet vagy az angliai Anthornból sugárzott jelet veszi az óra és automatikusan hozzájuk pontosítja magát. Ha az Egyesült Államokban, Japánban vagy Kínában tartozkódik, akkor az ottani jeleket figyeli az óra. A pontosító jelvétel automatikusan éjszaka történik, de Ön szükség szerint bármikor kérhet pontosító jelvételt.
Pontosító jel:
DCF77 (Mainflingen, Németország)
MSF60 (Anthorn, Egyesült Királyság)
Hatótávolság: kb. 1.500 km
WWVB60 (Fort Collins, USA)
Hatótávolság: kb. 3.000 km
JJY40, JJY60 (Fukushima, Fukuoka, Japán)
Hatótávolság: kb. 1.000 km
BPC (Shangqiu City, Kína)
Hatótávolság: kb. 1.500 km
(Igen, jól látod! Japánban két adó van – így lett 6)
Tough Solar (Napelemes)
A Casio saját fejlesztésű napelemes töltőrendszere nem csak a napfényt alakítja át, de még a gyenge fényforrásokból származó fény is például fénycsövekét is az áramellátásba.
Az LCD-hez, a számlapnyomtatáshoz és egyéb elemekhez szükséges területet pontosan úgy számolták ki, hogy lehetővé tegye egy rendkívül rugalmas filmszerű napelem felszerelését a számlapra.
Hat sorba kapcsolt napelem ugyanannyi fényt kap.
A G-Shock GWG-2000-1A3ER esetében még egy további jelölést kell kissé megmagyarázni.
Ez pedig nem más, mint a rövidebbik szíjon olvasható FORGED CARBON felirat
Szabad fordításban annyit jelent, hogy kovácsolt szénszál.
“Ésakkoreztmosthogy?” – tehetné fel as kérdést a tanult riporternő.
A fő eltérés a normál szőtt szénszálak és a kovácsolt szénszál (más néven kovácsolt kompozit) között az, hogy utóbbi esetében pasztából és apróra vágott szénszálakból készül az anyag, a forma. Nincs külön minta, mivel a szálak teljesen véletlenszerűen vannak orientálva, így minden kész kovácsolt szén termék egyedi lesz.
A késztermék esztétikailag teljesen más, mint a szövött megfelelője, amely inkább hasonlít egy márványozott szénszálra, mint egy szövött anyagra.
Hogyan készül a kovácsolt szénszál?
A kovácsolt szén/kovácsolt kompozit esetében a feldarabolt szénszálakat általában egy présformába helyezik. Belül gyantát öntenek, majd mindent nagy nyomással összepréselnek a formába
Ez a folyamat hasonló a fémek kovácsolásához, innen ered a Forged Carbon elnevezés is. Technikailag a préselési módszer az egyetlen hiteles módja annak, hogy valamit eredetinek, vagy hamisítványnak nevezzünk.
Két fő oka van annak, hogy miért érdemes kovácsolt karbont választani: az alak és a sebesség.
A szőtt szövetek esetében az elkészíthető formák korlátozottak. Az olyan dolgokat, mint a 90 fokos sarok, lehetetlen megtenni egy szőtt anyaggal, mert egyszerűen nem lehet az anyagot tökéletesen a sarokba összepréselni.
Nagyon időigényes lehet egy szövött anyag felrakása, és sok a hibalehetőség. A kovácsolt szén bármilyen formára elkészíthető.
A CIKKNEK MÉG NINCS VÉGE!
LAPOZZ A KÖVETKEZŐ OLDALRA!